Darmowe materiały

5 stron z DARMOWYMI zdjęciami na naszą stronę

Niezależnie od tego, jaki rodzaj bloga czy strony prowadzimy, będziemy potrzebowali zdjęć, którymi go lub ją przyozdobimy. Jako że nie każdy z nas musi być fotografem, a nie każdy jest sobie w stanie pozwolić na to, by płacić za zdjęcia, warto wiedzieć, skąd takowe brać za darmo. I zaufajcie nam, nie mówimy w tym momencie o stockowych zdjęciach z milionem znaków wodnych nałożonych na nie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą pięciu stron zbierających w sobie najpiękniejsze zdjęcia, w dodatku w olbrzymich rozdzielczościach. Do wykorzystania za darmo w naszych projektach.

1. Pexels

Na łamach tej strony internetowej znalazło się miejsce dla zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości, posegregowanych w kilka różnych kategorii. Jest to nasz wybór numer jeden, jeżeli chodzi o zdjęcia. Licencja każdego ze zdjęć została przedstawiona w specjalnym miejscu, w dodatku nie w sposób niezrozumiały dla przeciętnego odbiorcy (a zatem na przykład za pośrednictwem właściwej jej nazwy „regulaminowej”), ale po prostu mówiący, czy można je wykorzystać do celów prywatnych i komercyjnych oraz czy konieczne jest wspomnienie o autorze. W większości przypadków odpowiedź na to pierwsze zagadnienie brzmi tu „tak”, a drugie – nie!

2. StockSnap.io

Strona, na łamach której każdego tygodnia pojawiają się setki nowych zdjęć – zupełnie za darmo. Każde ze zdjęć publikowanych w tym miejscu udostępniane jest w ramach licencji CC0, co oznacza, że można je w dowolny sposób kopiować, przenosić, modyfikować i wykorzystywać bez jakiejkolwiek zgody ze strony ich autorów. Zdjęcia można dowolnie sortować i przeglądać między innymi na podstawie ich obecnej popularności, odsłon, ilości pobrań oraz kategorii, do których przynależą.

3. Unsplash

Na łamach tej strony każdy jest w stanie dodać swojej wysokiej rozdzielczości zdjęcia, które następnie mogą być pobierane i wykorzystywane przez członków społeczności. Zdjęć jest tutaj przeszło 40 tysięcy – zdecydowanie jest więc z czego wybierać! Co ważne, można się tutaj zarejestrować nie tylko po to, by dodawać nowe zdjęcia, ale też zapisywać te, które nam się spodobają. Nie musimy ich od razu ściągać – możemy dodać je do naszej kolekcji, by wykorzystać je wtedy, gdy naprawdę będzie taka potrzeba!

4. Burst

Burst to strona internetowa, na łamach której można pobrać zdjęcia udostępniane w ramach licencji Creative Commons CC0 – mogą być wykorzystywane w dowolny sposób. Powstała przede wszystkim z myślą o osobach prowadzących własne sklepy Internetowe – zaprojektowana zresztą została przez twórców bardzo popularnej platformy Shopify. Cel był jeden: by pomóc właścicielom sklepów w sprawianiu, by były one jeszcze bardziej zachęcające dla odbiorców. Nie oznacza to jednak, że musimy być „sklepowiczami”, by korzystać z tych zdjęć.

5. Gratisography

Strona z darmowymi zdjęciami – inna niż wszystkie. Co łączy ją z pozostałymi? Licencja, która zezwala na absolutnie dowolne wykorzystywanie wszystkich fotografii. Co ją odróżnia? Otóż to, że każde zdjęcie zostało zrobione przez Ryana McGuire’a z Bells Design. Oznacza to, że nigdzie indziej nie znajdziemy takich samych możliwych do pobrania. Unikalność? Tak! Za darmo? Jak najbardziej.

 

Naturalnie rzecz biorąc w sieci istnieje masa miejsc, z których można pobierać zdjęcia za darmo. Jeżeli zatem prowadzimy stronę czy bloga i chcemy sprawić, by wyglądał spektakularnie, nie wahajmy się z nich korzystać. To w końcu nic nie kosztuje.

0 polubień